Ubytování a doprava

UBYTOVÁNÍ

HOTELY A PENZIONY

Tato ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci.

 

HOTEL KATERAIN****

Stylový hotel nedaleko centra města s jedno až třílůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením (SWC). V ceně je snídaně. Areál festivalu v docházkové vzdálenosti.

Cena od cca 1 100 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkování u hotelu.

Ratibořská 37, 747 05 Opava, tel.: +420 703 685 685, e-mail: katerain@katerain.cz

https://www.katerain.cz/

KATERAIN hotel, restaurace, wellness, salonek – Mapy Google

 

PENZION RAKETA BOWLING

Penzion je součástí bowlingového centra na kraji Opavy s dobrou dostupností do města a několika dvoulůžkovými pokoji s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením. V penzionu se nachází i několik pokojů pro 3 osoby, případně pro 4–6 osob.

Cena od cca 550 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Snídaně za příplatek 150 Kč/snídaně. Parkovací místo v areálu.

Krnovská 184, 747 05 Opava-Jaktař, tel.: +420 553 710 090, e-mail: info@raketabowling.cz

www.raketabowling.cz

Raketa Bowling – Sportovně zábavní centrum v Opavě – Mapy Google

 

TENIS CENTRUM

Ubytovací kapacity se nachází v areálu tenisového centra v rekreační zóně Opavy. Pokoje se společným nebo vlastním sociálním zařízením.

Cena cca 450 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkovací místo v areálu. Místo je špatně dostupné městskou hromadnou dopravou.

Karlovecká 2918, 747 07 Opava-Vávrovice, tel.: +420 724 777 843, e-mail: info@teniscentrumopava.cz

Penzion – Tenis centrum (teniscentrumopava.cz)

Restaurace tenis centrum – Mapy Google

HOTEL SONATA***

Hotel v těsné blízkosti pohádkového zámku v Hradci nad Moravicí cca 8 km od Opavy. Pokoje pro 1–2 osoby mají vlastní sociální zařízení, TV, wi-fi ve všech prostorách.

Cena cca 850 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Zámecká 302, 747 41 Hradec nad Moravicí, tel.: +420 777 421 601, e-mail: sonata@hotelsonata.cz

Úvodní stránka – Hotel SonátaHotel Sonáta (hotelsonata.cz)

Hotel Sonáta-hradec Nad Moravicí – Mapy Google

 

HOTEL KRAMER****

Hotel v samotném centru města a v těsné blízkosti míst konání festivalu. Komfortní pokoje pro 1–4 osoby jsou klimatizovány, mají vlastní sociální zařízení, některé balkon nebo terasu, TV s plochou obrazovkou. Cena cca 1 390 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Ostrožná 34, 746 01 Opava, tel.: +420 733 535 433, e-mail: info@hotelkramer.cz

Hotel Kramer – OFICIÁLNÍ WEB, Hotel Kramer Opava

Kramer – Mapy Google

 

DOPRAVA

VLAKEM

Hlavní vlakové spojení představuje trať Opava východ – Ostrava Svinov. Z Ostravy jezdí do Opavy vlaky přibližně 2x za hodinu. Cesta trvá 20 až 30 minut. Samotná Ostrava je propojena pravidelnými a častými spoji s Prahou (ČD, RJ, Leo Express), Brnem (RJ) a dalšími městy.

Existuje také přímé vlakové spojení mezi Opavou a Olomoucí.

Nádraží Opava východ je v docházkové vzdálenosti od centra města. Zastávky autobusů a trolejbusů se nachází hned před nádražím. Na jednotlivá místa konání festivalu se pohodlně dostanete z nádraží pěšky. 

AUTOBUSEM

Meziměstskou dopravu zajišťují soukromé společnosti, které jsou rovněž součástí tzv. ODIS systému. Autobusy se hodí zejména na dopravu z menších měst, kde je komplikovaná doprava vlakem. Přesto je však možné s pomocí autobusu dojet do Opavy také z Ostravy, Olomouce nebo Krnova. Hlavním dopravním uzlem pro autobusy je prostor před nádražím Opava východ, na ulici Nákladní, Těšínská a na Olomoucké u zastávky Nemocnice.

AUTEM

Do Opavy lze dojet třemi hlavními tahy – ve směru z Krnova (I/57), z Olomouce (D1, I/57) a  z Ostravy (I/11). Alternativou k hlavnímu tahu z Ostravy je cesta přes Hlučín (I/56), která je o něco delší. Možnosti parkování naleznete zde: parkování.

Doporučujeme využití nového parkovacího domu u nádraží Opava východ na Nádražním okruhu 23, Opava v bezprostřední blízkosti festivalového areálu.