Doprava a ubytování

UBYTOVÁNÍ

Aktuální přehled možností ubytování bude zveřejněn před Slunovratem 2023, který proběhne v termínu 22.–24. 6. 2023 v Opavě.

DOPRAVA

VLAKEM

Hlavní vlakové spojení představuje trať Opava východ – Ostrava Svinov. Z Ostravy jezdí do Opavy vlaky přibližně 2x za hodinu. Cesta trvá 20 až 30 minut. Samotná Ostrava je propojena pravidelnými a častými spoji s Prahou (ČD, RJ, Leo Express), Brnem (RJ) a dalšími městy.

Existuje také přímé vlakové spojení mezi Opavou a Olomoucí.

Nádraží Opava východ je v docházkové vzdálenosti od centra města. Zastávky autobusů a trolejbusů se nachází hned před nádražím. Na jednotlivá místa konání festivalu se pohodlně dostanete z nádraží pěšky. 

AUTOBUSEM

Meziměstskou dopravu zajišťují soukromé společnosti, které jsou rovněž součástí tzv. ODIS systému. Autobusy se hodí zejména na dopravu z menších měst, kde je komplikovaná doprava vlakem. Přesto je však možné s pomocí autobusu dojet do Opavy také z Ostravy, Olomouce nebo Krnova. Hlavním dopravním uzlem pro autobusy je prostor před nádražím Opava východ, na ulici Nákladní, Těšínská a na Olomoucké u zastávky Nemocnice.

AUTEM

Do Opavy lze dojet třemi hlavními tahy – ve směru z Krnova (I/57), z Olomouce (D1, I/57) a  z Ostravy (I/11). Alternativou k hlavnímu tahu z Ostravy je cesta přes Hlučín (I/56), která je o něco delší. Možnosti parkování naleznete zde: parkování.

Doporučujeme využití nového parkovacího domu u nádraží Opava východ na Nádražním okruhu 23, Opava v bezprostřední blízkosti festivalového areálu.