Ubytování a doprava

UBYTOVÁNÍ

STANOVÉ MĚSTEČKO

V době konání festivalu bude možné stanovat v příjemném prostředí klášterní zahrady jen pár kroků od míst konání festivalu. V areálu bude k dispozici pevná toaleta a voda.

Stany musí mít návštěvníci vlastní. Parkování automobilů přímo u stanů nebude možné. V okolí je řada možností parkování, mj. také parkovací dům ve vzdálenosti cca 100 m od městečka.  

Mapa s přesným vytyčením místa, provozní řád a podmínky stanování budou doplněny. Místo bude přehledně v době konání označeno.

Cena:

100 Kč/osoba starší 15 let/noc

Pobyt dětí do 15 let ZDARMA.

Povinná vratná kauce za klíč od areálu: 300 Kč

S hledem na omezenou kapacitu je nutné stanové místo rezervovat dopředu, a to výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

Platba bude v letošním roce vybírána dopředu v rámci urychlení odbavení při akreditaci v den příjezdu. Nájezdové pokyny budou zaslány nejpozději 7-5 dní před nástupem na ubytování.

Vzhledem k tomu, že stanové městečko je určeno výhradně pro návštěvníky se vstupenkami na festival Slunovrat 2023, prosíme o zaslání čísel vstupenek již při rezervaci místa. Děkujeme. 

 

DOMOV MLÁDEŽE SOU stavební, Boženy Němcové 2309/22, Opava

Internát se nachází v klidné části města, cca 1 km od Monastery stage nebo 800 m od vlakového nádraží. Část určena pro pobyt návštěvníků je jednoduše a účelně zařízena straším nábytkem. Sociální zařízení je společné vždy pro několik pokojů na chodbě. K dispozici společná kuchyňka.

V nabídce je omezený počet 2lůžkových a 3lůžkových pokojů, a to zejména na noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Čtvrteční kapacita je dostatečná.

Vždy je nutná rezervace dopředu na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz. Podmínkou je dále platba dopředu.

Vzhledem k tomu, že toto ubytování  je určeno výhradně pro návštěvníky se vstupenkami na festival Slunovrat 2023, prosíme o zaslání čísel vstupenek již při rezervaci místa.

Cena:

350 Kč/osoba/noc/čtvrtek

450 Kč/osoba/noc/pátek, sobota 

Ceny zahrnují pobytovou taxu.

Pokyny k pobytu budou zaslány cca 7-5 dní před nástupem.

https://soustop.cz/ubytovani/

Střední odborné učiliště stavební, Opava, p.o. – Mapy Google

 

KEMPY, HOTELY A PENZIONY

Tato ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci.

 

KEMP KAJLOVEC

Kemp se nachází cca 11 km od Opavy, nedaleko zámku Hradec nad Moravicí, a nabízí ubytování v chatkách různé kvality a vybavení nebo v jednodušších pokojích.

Cena v dřevěných chatkách pro 2, 3 nebo 4 osoby: 500 Kč – 1 400 Kč/chatka/noc (dle vybavení).

Pokoje pro 2, 4 nebo 6 osob: 250 Kč – 350 Kč/osoba/noc.

Možnost dokoupení snídaní.

Parkování možné v areálu. 

Opavská 386, 747 41 Hradec nad Moravicí, tel: +420 605 310 616, e-mail: kemp@kajlovec.cz

Kemp Kajlovec

Kemp Kajlovec – Mapy Google

 

HOTEL KATERAIN****

Stylový hotel nedaleko centra města s jedno až třílůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením (SWC). V ceně je snídaně. Areál festivalu v docházkové vzdálenosti.

Cena od cca 1 100 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkování u hotelu.

Ratibořská 37, 747 05 Opava, tel.: +420 703 685 685, e-mail: katerain@katerain.cz

https://www.katerain.cz/

KATERAIN hotel, restaurace, wellness, salonek – Mapy Google

 

PENZION RAKETA BOWLING

Penzion je součástí bowlingového centra na kraji Opavy s dobrou dostupností do města a několika dvoulůžkovými pokoji s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením. V penzionu se nachází i několik pokojů pro 3 osoby, případně pro 4–6 osob.

Cena od cca 550 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Snídaně za příplatek 150 Kč/snídaně. Parkovací místo v areálu.

Krnovská 184, 747 05 Opava-Jaktař, tel.: +420 553 710 090, e-mail: info@raketabowling.cz

www.raketabowling.cz

Raketa Bowling – Sportovně zábavní centrum v Opavě – Mapy Google

 

TENIS CENTRUM

Ubytovací kapacity se nachází v areálu tenisového centra v rekreační zóně Opavy. Pokoje se společným nebo vlastním sociálním zařízením.

Cena cca 450 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkovací místo v areálu. Místo je špatně dostupné městskou hromadnou dopravou.

Karlovecká 2918, 747 07 Opava-Vávrovice, tel.: +420 724 777 843, e-mail: info@teniscentrumopava.cz

Penzion – Tenis centrum (teniscentrumopava.cz)

Restaurace tenis centrum – Mapy Google

 

HOTEL SONATA***

Hotel v těsné blízkosti pohádkového zámku v Hradci nad Moravicí cca 8 km od Opavy. Pokoje pro 1–2 osoby mají vlastní sociální zařízení, TV, wi-fi ve všech prostorách.

Cena cca 850 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Zámecká 302, 747 41 Hradec nad Moravicí, tel.: +420 777 421 601, e-mail: sonata@hotelsonata.cz

Úvodní stránka – Hotel SonátaHotel Sonáta (hotelsonata.cz)

Hotel Sonáta-hradec Nad Moravicí – Mapy Google

 

HOTEL KRAMER****

Hotel v samotném centru města a v těsné blízkosti míst konání festivalu. Komfortní pokoje pro 1–4 osoby jsou klimatizovány, mají vlastní sociální zařízení, některé balkon nebo terasu, TV s plochou obrazovkou. Cena cca 1 390 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Ostrožná 34, 746 01 Opava, tel.: +420 733 535 433, e-mail: info@hotelkramer.cz

Hotel Kramer – OFICIÁLNÍ WEB, Hotel Kramer Opava

Kramer – Mapy Google

 

DOPRAVA

VLAKEM

Hlavní vlakové spojení představuje trať Opava východ – Ostrava Svinov. Z Ostravy jezdí do Opavy vlaky přibližně 2x za hodinu. Cesta trvá 20 až 30 minut. Samotná Ostrava je propojena pravidelnými a častými spoji s Prahou (ČD, RJ, Leo Express), Brnem (RJ) a dalšími městy.

Existuje také přímé vlakové spojení mezi Opavou a Olomoucí.

Nádraží Opava východ je v docházkové vzdálenosti od centra města. Zastávky autobusů a trolejbusů se nachází hned před nádražím. Na jednotlivá místa konání festivalu se pohodlně dostanete z nádraží pěšky. 

AUTOBUSEM

Meziměstskou dopravu zajišťují soukromé společnosti, které jsou rovněž součástí tzv. ODIS systému. Autobusy se hodí zejména na dopravu z menších měst, kde je komplikovaná doprava vlakem. Přesto je však možné s pomocí autobusu dojet do Opavy také z Ostravy, Olomouce nebo Krnova. Hlavním dopravním uzlem pro autobusy je prostor před nádražím Opava východ, na ulici Nákladní, Těšínská a na Olomoucké u zastávky Nemocnice.

AUTEM

Do Opavy lze dojet třemi hlavními tahy – ve směru z Krnova (I/57), z Olomouce (D1, I/57) a  z Ostravy (I/11). Alternativou k hlavnímu tahu z Ostravy je cesta přes Hlučín (I/56), která je o něco delší. Možnosti parkování naleznete zde: parkování.

Doporučujeme využití nového parkovacího domu u nádraží Opava východ na Nádražním okruhu 23, Opava v bezprostřední blízkosti festivalového areálu.