UBYTOVÁNÍ

DOMOV MLÁDEŽE STŘEDNÍ HOTELOVÉ ŠKOLY A VOŠ OPAVA

(pokoje s vlastním sociálním zařízením nedaleko centra města)

Toto ubytování je určeno v době konání festivalu pouze pro návštěvníky akce. Je proto podmíněno zakoupením vstupenky na festival Slunovrat. Kromě termínu a počtu osob proto společně s rezervací prosím zasílejte také číslo vstupenky. Ubytování bez předchozího potvrzení z naší strany a úhrady pobytu dopředu není možné. Děkujeme za pochopení.

Rezervace výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

UPOZORNĚNÍ: Kapacita ve čtvrtek 20. 6. 2024 je s ohledem na provoz internátu velmi omezena. Ubytování v pátek a sobotu je zatím k dispozici v relativně dostatečné kapacitě. 

Internát se nachází v docházkové vzdálenosti do centra a míst konání festivalu. V budově jsou převážně dvou a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, v některých případech je sociální zařízení společné pro dva pokoje. Na patře vždy k dispozici kuchyňka. Nejbližší autobusová a trolejbusová zastávka je U soudu (linka 201 a 204), která jede jak do centra, tak i na vlakové nádraží.  

Cena:

 • 450 Kč/osoba ve dvou až třílůžkovém pokoji/noc
 • 550 Kč/osoba v jednolůžkovém pokoji/noc

Adresa: Alšova ul. 24 – 28, 746 01 Opava / domov mládeže sšhš opava – Hledat Googlem


DOMOV MLÁDEŽE STŘEDNÍHO ODBORNÉHO UČILIŠTĚ STAVEBNÍHO OPAVA

(pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě)

Toto ubytování je určeno v době konání festivalu pouze pro návštěvníky akce. Je proto podmíněno zakoupením vstupenky na festival Slunovrat. Kromě termínu a počtu osob proto společně s rezervací proto prosím zasílejte také číslo vstupenky. Ubytování bez předchozího potvrzení z naší strany a úhrady pobytu dopředu není možné. Děkujeme za pochopení.

Rezervace výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

Internát se nachází v docházkové vzdálenosti do centra a míst konání festivalu. K dispozici jsou dvou až čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením na chodbě. Na patře k dispozici kuchyňka.

Nejbližší autobusová a trolejbusová zastávka je Stadion (linka 201), která jede jak do centra, tak i na vlakové nádraží.  

Cena:

 • 380 Kč/osoba ve dvou až čtyřlůžkovém pokoji/noc (čtvrtek 20.6.2024)
 • 480 Kč/osoba ve dvou až čtyřlůžkovém pokoji /noc (pátek, sobota

Adresa: Boženy Němcové 2309/22, 746 01 Opava / B. Němcové 2309/22 – Mapy Google


STANOVÉ MĚSTEČKO

V době konání festivalu bude možné stanovat v příjemném prostředí klášterní zahrady jen pár kroků od míst konání festivalu. V areálu bude k dispozici pevná toaleta a voda.

Stany musí mít návštěvníci vlastní. Parkování automobilů přímo u stanů nebude možné. V okolí je řada možností parkování, mj. také parkovací dům ve vzdálenosti cca 100 m od městečka.  

Mapu s přesným vytyčením místa obdrží účastníci na akreditaci festivalu.

Cena:

 • 120 Kč/osoba starší 15 let/noc
 • Pobyt dětí do 15 let ZDARMA.
 • Povinná vratná kauce za klíč od areálu: 300 Kč

S ohledem na omezenou kapacitu je nutné stanové místo rezervovat a uhradit dopředu, a to výhradně na e-mailové adrese: s.telupilova@seznam.cz, příp. tel.: +420 603 734 752 (Simona Tělupilová).

Při rezervaci prosím uveďte čísla vstupenek, počet dospělých osob, počet osob do 15 let a termín pobytu. Vratná kauce bude splatná na místě při předání akreditaci a klíče od areálu.


 

HOTEL KATERAIN***+

Stylový hotel nedaleko centra města s jedno až třílůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením (SWC). V ceně snídaně. Areál festivalu v docházkové vzdálenosti.

 • Cena: od cca 1 200 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkování u hotelu.

Toto ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci hotelu.

Ratibořská 37, 747 05 Opava, tel.: +420 703 685 685, e-mail: katerain@katerain.cz

https://www.katerain.cz/


 

PENZION RAKETA BOWLING

Penzion je součástí bowlingového centra na kraji Opavy s dobrou dostupností do města a několika dvoulůžkovými pokoji s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením. V penzionu se nachází i několik pokojů pro 3 osoby, případně pro 4-6 osob.

 • Cena: od cca 550 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Snídaně za příplatek 150 Kč/snídaně. Parkovací místo v areálu.

Toto ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci hotelu.

Krnovská 184, 747 05 Opava – Jaktař, tel.: +420 553 710 090, e-mail: info@raketabowling.cz

www.raketabowling.cz


 

TENIS CENTRUM

Ubytovací kapacity se nachází v areálu tenisového centra v rekreační zóně Opavy. Pokoje se společným nebo vlastním sociálním zařízením.

 • Cena: cca 650 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji/noc. Parkovací místo v areálu. Místo je špatně dostupné městskou hromadnou dopravou.

Toto ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci penzionu.

Karlovecká 2918, 747 07 Opava – Vávrovice, tel.: +420 724 777 843, e-mail: info@teniscentrumopava.cz

Penzion – Tenis centrum (teniscentrumopava.cz)


HOTEL SONATA***

Hotel v těsné blízkosti pohádkového zámku v Hradci nad Moravicí cca 8 km od Opavy. Pokoje pro 1-2 osoby mají vlastní sociální zařízení, TV, wi-fi ve všech prostorách.

 • Cena: cca 850 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Toto ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci hotelu.

Zámecká 302, 747 41 Hradec nad Moravicí, tel.: +420 777 421 601, e-mail: sonata@hotelsonata.cz

Úvodní stránka – Hotel SonátaHotel Sonáta (hotelsonata.cz)


 

HOTEL KRAMER****

Hotel v samotném centru města a v těsné blízkosti míst konání festivalu. Komfortní pokoje pro 1-4 osoby jsou klimatizovány, mají vlastní sociální zařízení, některé balkon nebo terasu, TV s plochou obrazovkou.

 • Cena: cca 1 500 Kč/osoba ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní/noc. Parkování u hotelu.

Toto ubytování nezajišťujeme ani nezprostředkováváme, je nutné kontaktovat přímo recepci hotelu.

Ostrožná 34, 746 01 Opava, tel.: +420 733 535 433, e-mail: info@hotelkramer.cz

Hotel Kramer – OFICIÁLNÍ WEB, Hotel Kramer Opava

DOPRAVA

VLAKEM

Hlavní vlakové spojení představuje trať Opava východ – Ostrava Svinov. Z Ostravy jezdí do Opavy vlaky přibližně 2x za hodinu. Cesta trvá 20 až 30 minut. Samotná Ostrava je propojena pravidelnými a častými spoji s Prahou (ČD, RJ, Leo Express), Brnem (RJ) a dalšími městy.

Existuje také přímé vlakové spojení mezi Opavou a Olomoucí.

Nádraží Opava východ je v docházkové vzdálenosti od centra města. Zastávky autobusů a trolejbusů se nachází hned před nádražím. Na jednotlivá místa konání festivalu se pohodlně dostanete z nádraží pěšky. 

AUTOBUSEM

Meziměstskou dopravu zajišťují soukromé společnosti, které jsou rovněž součástí tzv. ODIS systému. Autobusy se hodí zejména na dopravu z menších měst, kde je komplikovaná doprava vlakem. Přesto je však možné s pomocí autobusu dojet do Opavy také z Ostravy, Olomouce nebo Krnova. Hlavním dopravním uzlem pro autobusy je prostor před nádražím Opava východ, na ulici Nákladní, Těšínská a na Olomoucké u zastávky Nemocnice.

AUTEM

Do Opavy lze dojet třemi hlavními tahy – ve směru z Krnova (I/57), z Olomouce (D1, I/57) a  z Ostravy (I/11). Alternativou k hlavnímu tahu z Ostravy je cesta přes Hlučín (I/56), která je o něco delší. Možnosti parkování naleznete zde: parkování.

Doporučujeme využití nového parkovacího domu u nádraží Opava východ na Nádražním okruhu 23, Opava v bezprostřední blízkosti festivalového areálu.